Recap

Licensed to Florida Atlantic University
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/17/2011 02:16 PM
                     FAU 2011 December Invite - 12/17/2011                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University of Denver Pioneers-CO  'A'             1:42.64    1:47.49  
     1) Beins, Bailey M 21              2) Clarke, Kyra M 18              
     3) Corea, Samantha N 17            4) Burns, Rachel A 20             
                  27.63       58.62 (30.99)     1:23.27 (24.65)     1:47.49 (24.22)
  2 University of CinCinnati  'A'                          NT    1:47.91  
                  28.66       57.68 (29.02)     1:24.30 (26.62)     1:47.91 (23.61)
  3 Florida Atlantic University-FG  'A'               1:48.68    1:48.25  
     1) Lefanowicz, Iwona 19            2) Bucz, Eszter 20                
     3) Hersey, Erin M 21               4) Nyback, Jonna C 23             
                  27.23       57.38 (30.15)     1:24.02 (26.64)     1:48.25 (24.23)
  4 University of CinCinnati  'B'                          NT    1:51.19  
                  28.06       58.94 (30.88)     1:26.24 (27.30)     1:51.19 (24.95)
  5 University of Denver Pioneers-CO  'B'                  NT    1:51.48  
     1) Suppan, Alex I 20               2) McNally, Bridgette B 19        
     3) Totura, Tia K 20                4) Schmid, Kristin M 20           
                  28.49       59.36 (30.87)     1:26.70 (27.34)     1:51.48 (24.78)
  6 University of Denver Pioneers-CO  'C'                  NT   x1:52.78  
     1) Milberg, Kirsten M 20           2) Duraj, Michelle K 18           
     3) Ginder, Lisa C 21               4) Labozan, Anna S 18             
                  28.70     1:00.77 (32.07)     1:28.26 (27.49)     1:52.78 (24.52)
  7 University of CinCinnati  'C'                          NT   x1:52.84  
                  29.41     1:00.45 (31.04)     1:27.45 (27.00)     1:52.84 (25.39)
  8 University of Denver Pioneers-CO  'D'                  NT   x1:53.80  
     1) McGinnis, Racheal T 20          2) Foley, Megan A 20              
     3) Naze, Katie N 18                4) Vanbuskirk, Kacie L 18         
                  28.92     1:01.33 (32.41)     1:28.05 (26.72)     1:53.80 (25.75)
  9 University of CinCinnati  'D'                          NT   x1:54.58  
                  29.32     1:02.20 (32.88)     1:29.05 (26.85)     1:54.58 (25.53)
 10 Florida Atlantic University-FG  'B'               1:53.56    1:56.81  
     1) Starke, Liz L 21                2) LeGro, Kristen N 21            
     3) Barker, Stephanie A 22          4) Nowak, Michala N 21            
                  30.33     1:02.69 (32.36)     1:30.79 (28.10)     1:56.81 (26.02)
 11 University of CinCinnati  'E'                          NT   x1:58.28  
                  29.88     1:03.26 (33.38)     1:31.54 (28.28)     1:58.28 (26.74)
 12 Florida Atlantic University-FG  'C'               1:57.08   x1:58.71  
     1) Aiello, Jennifer M 18           2) Smith, Kellye A 19             
     3) Ivanova, Anastasia V 20         4) Campillo, Natalie 18           
                  30.45     1:04.87 (34.42)     1:32.31 (27.44)     1:58.71 (26.40)
 13 Florida Atlantic University-FG  'D'                    NT   x2:01.96  
     1) Pruitt, Jessica M 20            2) Gargum, Nadia E 21             
     3) Jarquin, Tisha 21               4) Grodesky, Morgan E 19          
                  32.20     1:06.40 (34.20)     1:35.87 (29.47)     2:01.96 (26.09)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University of Denver Pioneers-CO  'A'             1:31.18    1:34.42  
     1) Milberg, Kyle W 18              2) Krall, Tanner F 18             
     3) Anderson, Eric V 19             4) Giddens, Jay P 21              
                  24.15       50.74 (26.59)     1:13.24 (22.50)     1:34.42 (21.18)
  2 University of Denver Pioneers-CO  'B'                  NT    1:36.89  
     1) Van Dehy, William M 18          2) Barrett, Robert S 19           
     3) Cox, Jeff B 20                  4) Ettelson, Daniel R 17          
                  25.25       51.54 (26.29)     1:15.32 (23.78)     1:36.89 (21.57)
  3 Florida Atlantic University-FG  'A'               1:37.95    1:37.74  
     1) Pek, Csaba 22                   2) Forbes, Alan D 20              
     3) Fermin, Anthony V 21            4) Walsh, John W 19               
                  25.73       52.76 (27.03)     1:16.49 (23.73)     1:37.74 (21.25)
  4 University of CinCinnati  'A'                          NT    1:38.64  
                  25.45       52.72 (27.27)     1:16.40 (23.68)     1:38.64 (22.24)
  5 University of CinCinnati  'B'                          NT    1:39.09  
                  25.89       52.64 (26.75)     1:17.03 (24.39)     1:39.09 (22.06)
  6 University of Denver Pioneers-CO  'C'                  NT   x1:39.47  
     1) Bonus, Drew L 20                2) Lee, Andy W 20                 
     3) Quackenbush, Parker L 18        4) Tappy, Clark A 21              
                  25.54       53.25 (27.71)     1:17.30 (24.05)     1:39.47 (22.17)
  7 University of Denver Pioneers-CO  'D'                  NT   x1:39.92  
     1) Holly, Ryan M 18                2) Lindgren, Robin C 22           
     3) Mackenzie, Doug R 19            4) Pettyes, Adam D 18             
                  25.73       53.33 (27.60)     1:17.74 (24.41)     1:39.92 (22.18)
  8 Florida Atlantic University-FG  'B'               1:41.62    1:42.35  
     1) Gunn, Ross R 20                 2) Coleman, Austin R 18           
     3) Persson, Torbjorn A 19          4) Steele, Joey M 18              
                  26.36       54.92 (28.56)     1:19.47 (24.55)     1:42.35 (22.88)
  9 University of CinCinnati  'D'                          NT   x1:44.64  
                  27.84       57.07 (29.23)     1:22.43 (25.36)     1:44.64 (22.21)
 10 University of CinCinnati  'C'                          NT   x1:44.97  
                  28.07       56.80 (28.73)     1:22.01 (25.21)     1:44.97 (22.96)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Jackie P           21 Denver Pioneers-CO  10:21.20   10:25.79  
                  29.02     1:00.40 (31.38)     1:31.86 (31.46)     2:03.37 (31.51)
        2:34.94 (31.57)     3:06.34 (31.40)     3:37.77 (31.43)     4:09.08 (31.31)
        4:40.46 (31.38)     5:11.91 (31.45)     5:43.56 (31.65)     6:15.39 (31.83)
        6:46.91 (31.52)     7:18.42 (31.51)     7:50.05 (31.63)     8:21.52 (31.47)
        8:52.90 (31.38)     9:24.37 (31.47)     9:55.42 (31.05)    10:25.79 (30.37)
  2 Best, Jaclyn P            20 Denver Pioneers-CO  10:29.65   10:32.42  
                  29.61     1:01.48 (31.87)     1:33.51 (32.03)     2:05.54 (32.03)
        2:37.44 (31.90)     3:09.20 (31.76)     3:41.03 (31.83)     4:12.74 (31.71)
        4:44.84 (32.10)     5:16.67 (31.83)     5:48.70 (32.03)     6:20.40 (31.70)
        6:52.11 (31.71)     7:23.73 (31.62)     7:55.44 (31.71)     8:27.12 (31.68)
        8:58.89 (31.77)     9:30.18 (31.29)    10:01.57 (31.39)    10:32.42 (30.85)
  3 Nemann, Katie M           19 BearCats                  NT   10:50.07  
                  30.84     1:03.47 (32.63)     1:36.24 (32.77)     2:09.17 (32.93)
        2:42.25 (33.08)     3:15.03 (32.78)     3:47.86 (32.83)     4:20.72 (32.86)
        4:53.48 (32.76)     5:26.54 (33.06)     5:58.94 (32.40)     6:31.64 (32.70)
        7:04.14 (32.50)     7:36.57 (32.43)     8:09.07 (32.50)     8:41.20 (32.13)
        9:13.37 (32.17)     9:45.72 (32.35)    10:18.10 (32.38)    10:50.07 (31.97)
  4 Ladner, Sara N            21 Denver Pioneers-CO  10:36.59   10:54.65  
                  30.74     1:03.04 (32.30)     1:35.94 (32.90)     2:09.03 (33.09)
        2:42.22 (33.19)     3:15.44 (33.22)     3:48.47 (33.03)     4:21.54 (33.07)
        4:54.55 (33.01)     5:27.66 (33.11)     6:00.56 (32.90)     6:33.34 (32.78)
        7:06.20 (32.86)     7:38.81 (32.61)     8:11.61 (32.80)     8:44.30 (32.69)
        9:16.84 (32.54)     9:49.55 (32.71)    10:22.35 (32.80)    10:54.65 (32.30)
  5 Onstott, Chelsea L        20 Fla. Atlantic-FG    10:55.50   10:56.08  
                  29.50     1:01.36 (31.86)     1:33.62 (32.26)     2:05.80 (32.18)
        2:38.31 (32.51)     3:10.82 (32.51)     3:43.50 (32.68)     4:17.15 (33.65)
        4:50.30 (33.15)     5:23.30 (33.00)     5:56.60 (33.30)     6:30.33 (33.73)
        7:04.33 (34.00)     7:37.77 (33.44)     8:10.83 (33.06)     8:44.70 (33.87)
        9:18.34 (33.64)     9:51.43 (33.09)    10:25.28 (33.85)    10:56.08 (30.80)
  6 Yanzsa, Ashley M          20 BearCats                  NT   10:57.71  
                  30.26     1:02.43 (32.17)     1:35.06 (32.63)     2:07.74 (32.68)
        2:40.63 (32.89)     3:13.70 (33.07)     3:46.80 (33.10)     4:19.90 (33.10)
        4:53.35 (33.45)     5:26.89 (33.54)     6:00.29 (33.40)     6:33.65 (33.36)
        7:06.81 (33.16)     7:39.76 (32.95)     8:12.88 (33.12)     8:46.27 (33.39)
        9:19.58 (33.31)     9:52.54 (32.96)    10:25.84 (33.30)    10:57.71 (31.87)
  7 Miller, Melissa M         22 Fla. Atlantic-FG    11:03.39   11:05.15  
                  30.35     1:03.06 (32.71)     1:36.06 (33.00)     2:08.99 (32.93)
        2:42.11 (33.12)     3:15.41 (33.30)     3:48.53 (33.12)     4:21.75 (33.22)
        4:55.04 (33.29)     5:28.89 (33.85)     6:02.49 (33.60)     6:36.15 (33.66)
        7:10.01 (33.86)     7:43.81 (33.80)     8:17.56 (33.75)     8:51.46 (33.90)
        9:25.07 (33.61)     9:58.88 (33.81)    10:32.49 (33.61)    11:05.15 (32.66)
  8 Gonzalez, Allie M         20 Fla. Atlantic-FG          NT   11:12.28  
                  29.85     1:02.31 (32.46)     1:35.08 (32.77)     2:07.87 (32.79)
        2:40.87 (33.00)     3:14.08 (33.21)     3:47.38 (33.30)     4:20.89 (33.51)
        4:54.54 (33.65)     5:28.46 (33.92)     6:02.85 (34.39)     6:37.18 (34.33)
        7:11.34 (34.16)     7:45.46 (34.12)     8:19.74 (34.28)     8:54.19 (34.45)
        9:28.76 (34.57)    10:03.48 (34.72)    10:38.16 (34.68)    11:12.28 (34.12)
  9 Garland, Jenn N           20 Fla. Atlantic-FG    11:30.78  x11:33.65  
                  31.67     1:05.81 (34.14)     1:40.38 (34.57)     2:15.25 (34.87)
        2:49.93 (34.68)     3:24.61 (34.68)     3:59.65 (35.04)     4:34.91 (35.26)
        5:10.33 (35.42)     5:45.57 (35.24)     6:20.66 (35.09)     6:55.94 (35.28)
        7:31.14 (35.20)     8:06.27 (35.13)     8:41.35 (35.08)     9:16.01 (34.66)
        9:51.19 (35.18)    10:25.91 (34.72)    11:00.31 (34.40)    11:33.65 (33.34)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pennington, Tyler R       21 Denver Pioneers-CO   9:34.86    9:33.90  
                  26.55       55.09 (28.54)     1:23.72 (28.63)     1:52.37 (28.65)
        2:21.36 (28.99)     2:50.19 (28.83)     3:19.15 (28.96)     3:48.18 (29.03)
        4:17.02 (28.84)     4:45.85 (28.83)     5:14.58 (28.73)     5:43.49 (28.91)
        6:12.39 (28.90)     6:41.39 (29.00)     7:10.66 (29.27)     7:39.59 (28.93)
        8:08.58 (28.99)     8:37.45 (28.87)     9:05.97 (28.52)     9:33.90 (27.93)
  2 Absher, Matt M            18 Denver Pioneers-CO   9:40.21    9:46.10  
                  26.54       55.04 (28.50)     1:24.22 (29.18)     1:53.58 (29.36)
        2:22.88 (29.30)     2:52.20 (29.32)     3:21.73 (29.53)     3:51.28 (29.55)
        4:20.90 (29.62)     4:50.49 (29.59)     5:20.10 (29.61)     5:49.40 (29.30)
        6:19.20 (29.80)     6:48.69 (29.49)     7:18.27 (29.58)     7:48.25 (29.98)
        8:17.86 (29.61)     8:47.63 (29.77)     9:17.28 (29.65)     9:46.10 (28.82)
  3 Zgliczynski, Jeremiah J   17 Denver Pioneers-CO   9:31.81    9:47.91  
                  27.36       56.48 (29.12)     1:25.87 (29.39)     1:55.38 (29.51)
        2:25.12 (29.74)     2:54.40 (29.28)     3:24.16 (29.76)     3:53.97 (29.81)
        4:23.83 (29.86)     4:53.75 (29.92)     5:23.57 (29.82)     5:53.11 (29.54)
        6:22.83 (29.72)     6:52.45 (29.62)     7:21.69 (29.24)     7:51.35 (29.66)
        8:20.92 (29.57)     8:50.06 (29.14)     9:19.39 (29.33)     9:47.91 (28.52)
  4 Pek, Csaba                22 Fla. Atlantic-FG     9:49.69    9:57.04  
                  27.24       56.66 (29.42)     1:26.19 (29.53)     1:56.00 (29.81)
        2:25.81 (29.81)     2:55.76 (29.95)     3:25.78 (30.02)     3:55.82 (30.04)
        4:25.85 (30.03)     4:55.99 (30.14)     5:25.84 (29.85)     5:55.92 (30.08)
        6:25.85 (29.93)     6:56.53 (30.68)     7:27.02 (30.49)     7:57.58 (30.56)
        8:27.90 (30.32)     8:58.18 (30.28)     9:28.22 (30.04)     9:57.04 (28.82)
  5 Lapinski, Ty R            19 Fla. Atlantic-FG     9:56.36   10:07.51  
                  27.05       56.37 (29.32)     1:26.16 (29.79)     1:56.31 (30.15)
        2:26.46 (30.15)     2:56.90 (30.44)     3:27.56 (30.66)     3:58.07 (30.51)
        4:28.69 (30.62)     4:59.51 (30.82)     5:30.42 (30.91)     6:01.21 (30.79)
        6:32.03 (30.82)     7:02.65 (30.62)     7:33.45 (30.80)     8:04.36 (30.91)
        8:35.56 (31.20)     9:06.76 (31.20)     9:37.56 (30.80)    10:07.51 (29.95)
  6 Iwanicki, Nick G          20 Denver Pioneers-CO        NT  x10:14.15  
                  27.43       58.12 (30.69)     1:29.50 (31.38)     2:00.64 (31.14)
        2:32.50 (31.86)     3:03.93 (31.43)     3:35.40 (31.47)     4:06.48 (31.08)
        4:37.29 (30.81)     5:08.58 (31.29)     5:40.00 (31.42)     6:11.09 (31.09)
        6:41.72 (30.63)     7:12.79 (31.07)     7:43.64 (30.85)     8:14.37 (30.73)
        8:45.48 (31.11)     9:15.77 (30.29)     9:45.88 (30.11)    10:14.15 (28.27)
  7 Chin, Alex L              18 BearCats                  NT   10:14.97  
                  27.16       57.11 (29.95)     1:27.70 (30.59)     1:58.72 (31.02)
        2:29.36 (30.64)     3:00.25 (30.89)     3:31.06 (30.81)     4:02.00 (30.94)
        4:33.05 (31.05)     5:03.98 (30.93)     5:34.77 (30.79)     6:05.93 (31.16)
        6:36.47 (30.54)     7:07.78 (31.31)     7:39.36 (31.58)     8:10.13 (30.77)
        8:41.59 (31.46)     9:13.08 (31.49)     9:44.35 (31.27)    10:14.97 (30.62)
  8 Erton, Erik T             19 Fla. Atlantic-FG    10:38.25   10:31.79  
                  27.61       58.05 (30.44)     1:29.48 (31.43)     2:00.71 (31.23)
        2:32.19 (31.48)     3:03.81 (31.62)     3:35.78 (31.97)     4:07.61 (31.83)
        4:39.48 (31.87)     5:12.43 (32.95)     5:44.21 (31.78)     6:16.66 (32.45)
        6:48.74 (32.08)     7:20.96 (32.22)     7:52.92 (31.96)     8:25.15 (32.23)
        8:57.54 (32.39)     9:29.93 (32.39)    10:01.80 (31.87)    10:31.79 (29.99)
  9 Gettino, Mark J           19 Fla. Atlantic-FG    10:37.02  x10:49.70  
                  28.48       59.18 (30.70)     1:30.87 (31.69)     2:02.89 (32.02)
        2:34.94 (32.05)     3:07.34 (32.40)     3:39.73 (32.39)     4:12.31 (32.58)
        4:45.05 (32.74)     5:18.39 (33.34)     5:51.14 (32.75)     6:23.85 (32.71)
        6:57.00 (33.15)     7:30.37 (33.37)     8:03.67 (33.30)     8:36.97 (33.30)
        9:10.29 (33.32)     9:43.93 (33.64)    10:17.46 (33.53)    10:49.70 (32.24)
 10 Ridings, Justin B         18 BearCats                  NT   10:55.85  
                  28.31       59.73 (31.42)     1:31.85 (32.12)     2:04.15 (32.30)
        2:36.52 (32.37)     3:09.41 (32.89)     3:42.44 (33.03)     4:15.48 (33.04)
        4:48.93 (33.45)     5:22.30 (33.37)     5:55.47 (33.17)     6:28.91 (33.44)
        7:02.29 (33.38)     7:35.76 (33.47)     8:09.47 (33.71)     8:42.65 (33.18)
        9:16.18 (33.53)     9:49.97 (33.79)    10:23.64 (33.67)    10:55.85 (32.21)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Rachel A           20 Denver Pioneers-CO   1:51.86    1:53.62  
                  26.96       56.63 (29.67)     1:25.95 (29.32)     1:53.62 (27.67)
  2 Kovacs, Anett             20 Fla. Atlantic-FG     1:51.09    1:54.05  
                  27.52       56.60 (29.08)     1:25.62 (29.02)     1:54.05 (28.43)
  3 Labozan, Anna S           18 Denver Pioneers-CO   1:49.60    1:54.61  
                  27.34       56.90 (29.56)     1:26.37 (29.47)     1:54.61 (28.24)
  4 Nilsson, Frida A          19 Fla. Atlantic-FG     1:53.27    1:57.35  
                  27.61       57.05 (29.44)     1:27.22 (30.17)     1:57.35 (30.13)
  5 Laban, Bailey E           21 BearCats                  NT    1:57.67  
                  27.35       56.90 (29.55)     1:27.09 (30.19)     1:57.67 (30.58)
  6 Nowak, Michala N          21 Fla. Atlantic-FG     1:55.03    1:58.17  
                  26.96       56.80 (29.84)     1:27.48 (30.68)     1:58.17 (30.69)
  7 McGinnis, Racheal T       20 Denver Pioneers-CO        NT    2:00.02  
                  28.38       58.92 (30.54)     1:29.36 (30.44)     2:00.02 (30.66)
  8 Vanbuskirk, Kacie L       18 Denver Pioneers-CO   1:53.61   x2:00.21  
                  28.32       58.71 (30.39)     1:29.70 (30.99)     2:00.21 (30.51)
  9 Barker, Stephanie A       22 Fla. Atlantic-FG     2:03.24   x2:00.38  
                  27.84       58.00 (30.16)     1:29.24 (31.24)     2:00.38 (31.14)
 10 Hardewig, Amanda R        19 BearCats                  NT    2:00.41  
                  28.34       58.53 (30.19)     1:29.49 (30.96)     2:00.41 (30.92)
 11 Rissover, Kirsten P       19 BearCats                  NT    2:01.61  
                  28.02       58.60 (30.58)     1:30.25 (31.65)     2:01.61 (31.36)
 12 Campillo, Natalie         18 Fla. Atlantic-FG     2:00.80   x2:02.16  
                  27.77       57.77 (30.00)     1:29.48 (31.71)     2:02.16 (32.68)
 13 Pruitt, Jessica M         20 Fla. Atlantic-FG     2:02.45   x2:04.26  
                  29.81     1:00.94 (31.13)     1:32.90 (31.96)     2:04.26 (31.36)
 14 Loushin, Stacy R          18 BearCats                  NT   x2:05.27  
                  29.34     1:00.83 (31.49)     1:33.47 (32.64)     2:05.27 (31.80)
 15 Conners, Shannon M        20 BearCats                  NT   x2:11.06  
                  29.38     1:02.63 (33.25)     1:37.47 (34.84)     2:11.06 (33.59)
 16 Uhl, Miranda M            19 Fla. Atlantic-FG     2:43.90   x2:50.09  
                  40.92     1:24.06 (43.14)     2:07.53 (43.47)     2:50.09 (42.56)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Clay Z             21 Denver Pioneers-CO   1:40.01    1:41.45  
                  23.82       49.67 (25.85)     1:15.84 (26.17)     1:41.45 (25.61)
  2 Anderson, Eric V          19 Denver Pioneers-CO   1:42.06    1:41.49  
                  24.61       50.44 (25.83)     1:16.19 (25.75)     1:41.49 (25.30)
  3 Palma, Jorge A            21 Denver Pioneers-CO   1:39.58    1:41.59  
                  24.56       50.57 (26.01)     1:16.28 (25.71)     1:41.59 (25.31)
  4 Langford, Brad M          22 BearCats                  NT    1:46.73  
                  24.86       51.86 (27.00)     1:19.12 (27.26)     1:46.73 (27.61)
  5 Van Zee, Jay J            22 Fla. Atlantic-FG     1:42.14    1:47.71  
                  24.66       51.30 (26.64)     1:19.24 (27.94)     1:47.71 (28.47)
  6 Hale, Chris T             20 BearCats                  NT    1:49.27  
                  25.57       53.26 (27.69)     1:21.05 (27.79)     1:49.27 (28.22)
  7 Gregory, Austin W         18 BearCats                  NT    1:49.74  
                  25.48       53.29 (27.81)     1:21.52 (28.23)     1:49.74 (28.22)
  8 Francis, Ian P            21 Denver Pioneers-CO        NT   x1:51.03  
                  25.16       52.96 (27.80)     1:21.97 (29.01)     1:51.03 (29.06)
  9 Steele, Joey M            18 Fla. Atlantic-FG     1:47.59    1:51.25  
                  25.06       52.81 (27.75)     1:22.25 (29.44)     1:51.25 (29.00)
 10 Davis, Griffin B          21 BearCats                  NT   x1:55.27  
                  25.36       54.32 (28.96)     1:24.93 (30.61)     1:55.27 (30.34)
 -- Pettyes, Adam D           18 Denver Pioneers-CO   1:45.12   X1:47.43  
                  25.22       52.60 (27.38)     1:20.13 (27.53)     1:47.43 (27.30)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lefanowicz, Iwona         19 Fla. Atlantic-FG       56.22      58.39  
                  28.66       58.39 (29.73)                                        
  2 Hansson, Liz M            23 BearCats                  NT      59.35  
                  29.29       59.35 (30.06)                                        
  3 Cohen, Gretchen P         18 Denver Pioneers-CO     56.38      59.42  
                  29.01       59.42 (30.41)                                        
  4 Beins, Bailey M           21 Denver Pioneers-CO     55.89      59.85  
                  29.16       59.85 (30.69)                                        
  5 Suppan, Alex I            20 Denver Pioneers-CO     56.43    1:01.01  
                  29.78     1:01.01 (31.23)                                        
  6 Frye, Erin E              20 BearCats                  NT    1:01.33  
                  29.86     1:01.33 (31.47)                                        
  7 Bersani, Anna E           21 BearCats                  NT    1:03.68  
                  30.41     1:03.68 (33.27)                                        
  8 Aiello, Jennifer M        18 Fla. Atlantic-FG     1:02.24    1:04.64  
                  32.03     1:04.64 (32.61)                                        
  9 Jarquin, Tisha            21 Fla. Atlantic-FG     1:05.97    1:05.89  
                  31.68     1:05.89 (34.21)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milberg, Kyle W           18 Denver Pioneers-CO     48.89      51.15  
                  24.94       51.15 (26.21)                                        
  2 Van Dehy, William M       18 Denver Pioneers-CO     51.07      53.79  
                  26.54       53.79 (27.25)                                        
  3 Scherpenberg, Joe M       20 BearCats                  NT      55.12  
                  27.29       55.12 (27.83)                                        
  4 Bonus, Drew L             20 Denver Pioneers-CO     51.94      55.40  
                  26.94       55.40 (28.46)                                        
  5 Gunn, Ross R              20 Fla. Atlantic-FG       53.28      55.72  
                  26.84       55.72 (28.88)                                        
  6 Quackenbush, Parker L     18 Denver Pioneers-CO     52.03     x56.10  
                  27.62       56.10 (28.48)                                        
  7 Gatlin, Will D            18 Fla. Atlantic-FG       55.92      56.12  
                  27.53       56.12 (28.59)                                        
  8 O'Brien, Tim J            18 BearCats                  NT      58.53  
                  29.05       58.53 (29.48)                                        
  9 Kranbuhl, Ian S           19 BearCats                  NT    1:00.05  
                  29.43     1:00.05 (30.62)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikhartova, Helena        19 BearCats                  NT    1:04.61  
                  30.53     1:04.61 (34.08)                                        
  2 Jacumski, Victoria L      19 BearCats                  NT    1:06.71  
                  31.66     1:06.71 (35.05)                                        
  3 Bucz, Eszter              20 Fla. Atlantic-FG     1:04.23    1:07.07  
                  31.69     1:07.07 (35.38)                                        
  4 Wede, Josefin             24 BearCats                  NT    1:07.27  
                  32.23     1:07.27 (35.04)                                        
  5 Clarke, Kyra M            18 Denver Pioneers-CO   1:04.22    1:07.99  
                  32.40     1:07.99 (35.59)                                        
  6 Wheeler, Sammie H         19 BearCats                  NT   x1:08.71  
                  32.43     1:08.71 (36.28)                                        
  7 McNally, Bridgette B      19 Denver Pioneers-CO        NT    1:08.83  
                  32.24     1:08.83 (36.59)                                        
  8 Conklin, Stephanie N      22 BearCats                  NT   x1:08.86  
                  32.39     1:08.86 (36.47)                                        
  9 Duraj, Michelle K         18 Denver Pioneers-CO   1:05.90    1:09.59  
                  32.72     1:09.59 (36.87)                                        
 10 Foley, Megan A            20 Denver Pioneers-CO   1:07.78   x1:10.89  
                  33.74     1:10.89 (37.15)                                        
 11 Gargum, Nadia E           21 Fla. Atlantic-FG     1:13.89    1:14.42  
                  35.12     1:14.42 (39.30)                                        
 12 Smith, Kellye A           19 Fla. Atlantic-FG     1:12.45    1:15.77  
                  36.14     1:15.77 (39.63)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Robert S         19 Denver Pioneers-CO     56.63      57.73  
                  27.51       57.73 (30.22)                                        
  2 Krall, Tanner F           18 Denver Pioneers-CO     56.15      58.13  
                  27.43       58.13 (30.70)                                        
  3 Miller, Haywood H         22 BearCats                  NT      59.53  
                  28.07       59.53 (31.46)                                        
  4 Craig, Mike R             19 BearCats                  NT      59.91  
                  28.56       59.91 (31.35)                                        
  5 Forbes, Alan D            20 Fla. Atlantic-FG       58.21    1:00.26  
                  28.13     1:00.26 (32.13)                                        
  6 Lindgren, Robin C         22 Denver Pioneers-CO     58.16    1:00.65  
                  28.40     1:00.65 (32.25)                                        
  7 Lee, Andy W               20 Denver Pioneers-CO     59.47   x1:01.47  
                  29.28     1:01.47 (32.19)                                        
  8 Goodreau, Caleb S         19 BearCats                  NT    1:02.78  
                  29.58     1:02.78 (33.20)                                        
  9 Hargrove, Matt S          22 BearCats                  NT   x1:04.64  
                  30.38     1:04.64 (34.26)                                        
 10 Coleman, Austin R         18 Fla. Atlantic-FG     1:03.07    1:05.08  
                  30.34     1:05.08 (34.74)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kovacs, Anett             20 Fla. Atlantic-FG     2:00.08    2:03.95  
                  28.80     1:00.20 (31.40)     1:31.70 (31.50)     2:03.95 (32.25)
  2 Totura, Tia K             20 Denver Pioneers-CO   2:03.07    2:06.75  
                  29.72     1:01.46 (31.74)     1:33.63 (32.17)     2:06.75 (33.12)
  3 Naze, Katie N             18 Denver Pioneers-CO   2:04.85    2:07.32  
                  28.66     1:01.28 (32.62)     1:34.26 (32.98)     2:07.32 (33.06)
  4 Ginder, Lisa C            21 Denver Pioneers-CO   2:06.24    2:08.50  
                  28.69     1:00.85 (32.16)     1:34.28 (33.43)     2:08.50 (34.22)
  5 Milberg, Kirsten M        20 Denver Pioneers-CO   2:04.35   x2:10.51  
                  30.24     1:03.94 (33.70)     1:37.24 (33.30)     2:10.51 (33.27)
  6 Hersey, Erin M            21 Fla. Atlantic-FG     2:10.09    2:10.69  
                  29.64     1:03.14 (33.50)     1:37.32 (34.18)     2:10.69 (33.37)
  7 Groene, Brittany N        21 BearCats                  NT    2:11.42  
                  29.02     1:01.90 (32.88)     1:35.78 (33.88)     2:11.42 (35.64)
  8 Ivanova, Anastasia V      20 Fla. Atlantic-FG     2:10.73    2:12.70  
                  30.03     1:03.52 (33.49)     1:38.33 (34.81)     2:12.70 (34.37)
  9 Starke, Liz L             21 Fla. Atlantic-FG     2:07.55   x2:14.99  
                  30.47     1:04.21 (33.74)     1:38.87 (34.66)     2:14.99 (36.12)
 10 Onstott, Chelsea L        20 Fla. Atlantic-FG     2:09.33   x2:15.23  
                  30.17     1:04.72 (34.55)     1:40.36 (35.64)     2:15.23 (34.87)
 11 Yanzsa, Ashley M          20 BearCats                  NT    2:17.94  
                  31.06     1:06.12 (35.06)     1:41.59 (35.47)     2:17.94 (36.35)
 12 Schmidt, Maddy E          19 BearCats                  NT    2:20.24  
                  31.70     1:07.22 (35.52)     1:43.58 (36.36)     2:20.24 (36.66)
 13 Desalle, Renee N          22 BearCats                  NT   x2:24.07  
                  31.30     1:07.68 (36.38)     1:45.50 (37.82)     2:24.07 (38.57)
 14 Spasova, Daliya S         19 BearCats                  NT   x2:25.02  
                  29.91     1:05.43 (35.52)     1:43.32 (37.89)     2:25.02 (41.70)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pennington, Tyler R       21 Denver Pioneers-CO   1:51.52    1:55.87  
                  26.31       56.50 (30.19)     1:26.41 (29.91)     1:55.87 (29.46)
  2 Cox, Jeff B               20 Denver Pioneers-CO   1:50.74    1:57.01  
                  26.99       56.88 (29.89)     1:26.82 (29.94)     1:57.01 (30.19)
  3 Nevarez, Roberto          20 BearCats                  NT    1:57.04  
                  26.43       56.59 (30.16)     1:26.79 (30.20)     1:57.04 (30.25)
  4 Holly, Ryan M             18 Denver Pioneers-CO   1:55.04    1:58.63  
                  26.53       57.12 (30.59)     1:27.93 (30.81)     1:58.63 (30.70)
  5 Van Zee, Jay J            22 Fla. Atlantic-FG     1:58.95    1:59.89  
                  26.55       56.40 (29.85)     1:27.49 (31.09)     1:59.89 (32.40)
  6 Absher, Matt M            18 Denver Pioneers-CO   1:58.30   x2:04.21  
                  27.98       59.57 (31.59)     1:31.75 (32.18)     2:04.21 (32.46)
  7 Smith, Kyle P             18 BearCats                  NT    2:04.97  
                  27.89       59.81 (31.92)     1:32.32 (32.51)     2:04.97 (32.65)
  8 Spruill, Nathan K         20 BearCats                  NT    2:09.56  
                  29.08     1:01.74 (32.66)     1:35.62 (33.88)     2:09.56 (33.94)
  9 Chin, Alex L              18 BearCats                  NT   x2:11.53  
                  28.71     1:02.58 (33.87)     1:36.67 (34.09)     2:11.53 (34.86)
 10 Monk, Adam R              20 BearCats                  NT   x2:12.02  
                  29.30     1:02.32 (33.02)     1:37.88 (35.56)     2:12.02 (34.14)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasiakowska, Weronika R   21 BearCats                  NT      24.39  
  2 Nyback, Jonna C           23 Fla. Atlantic-FG       24.36      24.75  
  3 Corea, Samantha N         17 Denver Pioneers-CO     23.49      24.77  
  4 Beins, Bailey M           21 Denver Pioneers-CO     23.58      24.91  
  5 Schmid, Kristin M         20 Denver Pioneers-CO     24.35      25.41  
  6 Bierman, Kendra E         18 BearCats                  NT      25.51  
  7 Berman, Alicia A          20 BearCats                  NT      25.71  
  8 Cohen, Gretchen P         18 Denver Pioneers-CO        NT     x25.80  
  9 LeGro, Kristen N          21 Fla. Atlantic-FG       25.20      25.85  
 10 Grodesky, Morgan E        19 Fla. Atlantic-FG       25.93      26.90  
 11 Jarquin, Tisha            21 Fla. Atlantic-FG       27.96     x27.48  
 12 Nemann, Katie M           19 BearCats                  NT     x28.14  
 13 Thomas, Andrea M          19 Fla. Atlantic-FG       27.83     x28.64  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Eric S          21 Fla. Atlantic-FG       20.44      21.08  
  2 Giddens, Jay P            21 Denver Pioneers-CO     20.95      21.64  
  3 Walsh, John W             19 Fla. Atlantic-FG       21.72      21.96  
  4 Fermin, Anthony V         21 Fla. Atlantic-FG       21.79      22.17  
  5 Ettelson, Daniel R        17 Denver Pioneers-CO     20.95      22.18  
  6 Worsley, Cole S           20 Denver Pioneers-CO     20.90      22.20  
  7 Persson, Torbjorn A       19 Fla. Atlantic-FG       22.08     x22.66  
  8 Kaplan, Michael I         18 BearCats                  NT      22.68  
  9 Walsh, Rob J              19 BearCats                  NT      22.70  
 10 Hays, Matt T              21 BearCats                  NT      22.88  
 11 Guffey, Jay N             19 BearCats                  NT     x23.03  
 12 Tappy, Clark A            21 Denver Pioneers-CO     21.78     x23.05  
 13 Gregory, Austin W         18 BearCats                  NT     x23.14  
 14 Hale, Chris T             20 BearCats                  NT     x23.67  
 -- Anderson, Eric V          19 Denver Pioneers-CO        NT     X21.70  
 
Event 15  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yovich, Liz                  Denver Pioneers-CO        NP     236.96  
  2 Gau, Dana                    Denver Pioneers-CO        NP     221.40  
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edfort, Ross M            18 Denver Pioneers-CO    321.08     331.35  
  2 Delong, Nick              18 Fla. Atlantic-FG      264.50     307.50  
  3 King, Ryan L              22 Fla. Atlantic-FG      239.45     292.43  
  4 Cortina, Ronald           23 Fla. Atlantic-FG      332.10     275.10  
  5 Latimer, Simon C          18 Denver Pioneers-CO    219.38     235.50  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasiakowska, Weronika R   21 BearCats                  NT      52.41  
                  25.44       52.41 (26.97)                                        
  2 Burns, Rachel A           20 Denver Pioneers-CO     51.57      52.71  
                  25.72       52.71 (26.99)                                        
  3 Nyback, Jonna C           23 Fla. Atlantic-FG       51.98      53.42  
                  26.03       53.42 (27.39)                                        
  4 Labozan, Anna S           18 Denver Pioneers-CO     51.48      53.97  
                  25.86       53.97 (28.11)                                        
  5 Nilsson, Frida A          19 Fla. Atlantic-FG       53.51      54.40  
                  26.46       54.40 (27.94)                                        
  6 Bierman, Kendra E         18 BearCats                  NT      54.46  
                  26.15       54.46 (28.31)                                        
  7 Schmid, Kristin M         20 Denver Pioneers-CO     51.84      54.66  
                  26.16       54.66 (28.50)                                        
  8 Laban, Bailey E           21 BearCats                  NT      55.37  
                  26.69       55.37 (28.68)                                        
  9 Wheeler, Sammie H         19 BearCats                  NT     x55.58  
                  26.96       55.58 (28.62)                                        
 10 LeGro, Kristen N          21 Fla. Atlantic-FG       55.81      55.69  
                  26.65       55.69 (29.04)                                        
 11 Barker, Stephanie A       22 Fla. Atlantic-FG       54.54     x56.50  
                  27.30       56.50 (29.20)                                        
 12 Berman, Alicia A          20 BearCats                  NT     x56.55  
                  26.51       56.55 (30.04)                                        
 13 Grodesky, Morgan E        19 Fla. Atlantic-FG       57.06     x58.45  
                  27.54       58.45 (30.91)                                        
 14 Conners, Shannon M        20 BearCats                  NT   x1:00.76  
                  29.33     1:00.76 (31.43)                                        
 15 Thomas, Andrea M          19 Fla. Atlantic-FG     1:01.18   x1:02.61  
                  29.92     1:02.61 (32.69)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackenzie, Doug R         19 Denver Pioneers-CO     45.64      46.89  
                  22.52       46.89 (24.37)                                        
  2 Williams, Eric S          21 Fla. Atlantic-FG       45.76      46.91  
                  22.75       46.91 (24.16)                                        
  3 Giddens, Jay P            21 Denver Pioneers-CO     45.31      46.94  
                  23.04       46.94 (23.90)                                        
  4 Langford, Brad M          22 BearCats                  NT      48.30  
                  23.25       48.30 (25.05)                                        
  5 Fermin, Anthony V         21 Fla. Atlantic-FG       47.45      48.56  
                  23.34       48.56 (25.22)                                        
  6 Walsh, John W             19 Fla. Atlantic-FG       47.39      48.63  
                  23.26       48.63 (25.37)                                        
  7 Cox, Jeff B               20 Denver Pioneers-CO        NT      48.89  
                  23.57       48.89 (25.32)                                        
  8 Hays, Matt T              21 BearCats                  NT      49.48  
                  23.86       49.48 (25.62)                                        
  9 Ettelson, Daniel R        17 Denver Pioneers-CO     45.51     x50.11  
                  23.98       50.11 (26.13)                                        
 10 Guffey, Jay N             19 BearCats                  NT      52.21  
                  24.76       52.21 (27.45)                                        
 11 Gregory, Austin W         18 BearCats                  NT     x52.53  
                  25.20       52.53 (27.33)                                        
 12 Davis, Griffin B          21 BearCats                  NT     x54.71  
                  25.55       54.71 (29.16)                                        
 13 Ridings, Justin B         18 BearCats                  NT     x56.27  
                  26.75       56.27 (29.52)                                        
 -- Iwanicki, Nick G          20 Denver Pioneers-CO     46.22     X47.62  
                  22.60       47.62 (25.02)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milberg, Kirsten M        20 Denver Pioneers-CO   1:59.54    2:04.43  
                  30.08     1:01.50 (31.42)     1:33.17 (31.67)     2:04.43 (31.26)
  2 Lefanowicz, Iwona         19 Fla. Atlantic-FG     1:59.99    2:06.00  
                  29.39     1:00.99 (31.60)     1:33.77 (32.78)     2:06.00 (32.23)
  3 Hansson, Liz M            23 BearCats                  NT    2:06.24  
                  30.48     1:02.14 (31.66)     1:34.35 (32.21)     2:06.24 (31.89)
  4 Cohen, Gretchen P         18 Denver Pioneers-CO   2:01.65    2:07.49  
                  29.60     1:01.56 (31.96)     1:34.55 (32.99)     2:07.49 (32.94)
  5 Suppan, Alex I            20 Denver Pioneers-CO   2:00.42    2:09.50  
                  30.47     1:03.30 (32.83)     1:36.65 (33.35)     2:09.50 (32.85)
  6 McGinnis, Racheal T       20 Denver Pioneers-CO   2:04.51   x2:10.88  
                  30.99     1:03.86 (32.87)     1:37.33 (33.47)     2:10.88 (33.55)
  7 Hardewig, Amanda R        19 BearCats                  NT    2:12.36  
                  31.35     1:04.39 (33.04)     1:38.46 (34.07)     2:12.36 (33.90)
  8 Frye, Erin E              20 BearCats                  NT    2:12.49  
                  31.18     1:04.54 (33.36)     1:38.39 (33.85)     2:12.49 (34.10)
  9 Nowak, Michala N          21 Fla. Atlantic-FG     2:09.98    2:14.17  
                  31.47     1:05.48 (34.01)     1:40.01 (34.53)     2:14.17 (34.16)
 10 Aiello, Jennifer M        18 Fla. Atlantic-FG     2:12.38    2:14.20  
                  32.03     1:05.89 (33.86)     1:40.16 (34.27)     2:14.20 (34.04)
 11 Bersani, Anna E           21 BearCats                  NT   x2:16.78  
                  32.20     1:06.07 (33.87)     1:41.17 (35.10)     2:16.78 (35.61)
 12 Starke, Liz L             21 Fla. Atlantic-FG     2:08.55   x2:20.36  
                  33.07     1:08.05 (34.98)     1:44.66 (36.61)     2:20.36 (35.70)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milberg, Kyle W           18 Denver Pioneers-CO   1:44.57    1:54.22  
                  26.22       55.11 (28.89)     1:25.06 (29.95)     1:54.22 (29.16)
  2 Van Dehy, William M       18 Denver Pioneers-CO   1:49.83    1:57.14  
                  27.43       56.87 (29.44)     1:27.15 (30.28)     1:57.14 (29.99)
  3 Scherpenberg, Joe M       20 BearCats                  NT    1:58.88  
                  28.50       58.97 (30.47)     1:29.54 (30.57)     1:58.88 (29.34)
  4 Bonus, Drew L             20 Denver Pioneers-CO   1:52.61    2:00.73  
                  27.79       58.56 (30.77)     1:29.94 (31.38)     2:00.73 (30.79)
  5 Gatlin, Will D            18 Fla. Atlantic-FG     1:59.09    2:00.88  
                  29.18       59.37 (30.19)     1:29.88 (30.51)     2:00.88 (31.00)
  6 O'Brien, Tim J            18 BearCats                  NT    2:03.35  
                  29.95     1:01.26 (31.31)     1:32.88 (31.62)     2:03.35 (30.47)
  7 Chin, Alex L              18 BearCats                  NT    2:03.67  
                  29.05     1:00.07 (31.02)     1:32.13 (32.06)     2:03.67 (31.54)
  8 Holly, Ryan M             18 Denver Pioneers-CO   1:54.58   x2:04.35  
                  28.98     1:00.46 (31.48)     1:32.70 (32.24)     2:04.35 (31.65)
  9 Gunn, Ross R              20 Fla. Atlantic-FG     1:58.30    2:04.45  
                  28.30       59.73 (31.43)     1:32.22 (32.49)     2:04.45 (32.23)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bucz, Eszter              20 Fla. Atlantic-FG     2:16.77    2:19.69  
                  31.58     1:07.45 (35.87)     1:43.46 (36.01)     2:19.69 (36.23)
  2 Jacumski, Victoria L      19 BearCats                  NT    2:20.31  
                  32.46     1:08.46 (36.00)     1:44.48 (36.02)     2:20.31 (35.83)
  3 Pikhartova, Helena        19 BearCats                  NT    2:22.52  
                  32.99     1:09.56 (36.57)     1:46.25 (36.69)     2:22.52 (36.27)
  4 Clarke, Kyra M            18 Denver Pioneers-CO   2:17.58    2:24.62  
                  33.50     1:09.99 (36.49)     1:47.08 (37.09)     2:24.62 (37.54)
  5 McNally, Bridgette B      19 Denver Pioneers-CO   2:18.19    2:25.18  
                  32.89     1:09.56 (36.67)     1:47.18 (37.62)     2:25.18 (38.00)
  6 Duraj, Michelle K         18 Denver Pioneers-CO   2:23.94    2:27.69  
                  33.01     1:10.66 (37.65)     1:49.14 (38.48)     2:27.69 (38.55)
  7 Foley, Megan A            20 Denver Pioneers-CO   2:21.71   x2:29.46  
                  33.89     1:11.97 (38.08)     1:50.58 (38.61)     2:29.46 (38.88)
  8 Wede, Josefin             24 BearCats                  NT    2:29.58  
                  33.81     1:12.63 (38.82)     1:51.28 (38.65)     2:29.58 (38.30)
  9 Conklin, Stephanie N      22 BearCats                  NT   x2:31.36  
                  33.86     1:12.27 (38.41)     1:51.79 (39.52)     2:31.36 (39.57)
 10 Schmidt, Maddy E          19 BearCats                  NT   x2:31.95  
                  35.39     1:14.12 (38.73)     1:53.03 (38.91)     2:31.95 (38.92)
 11 Smith, Kellye A           19 Fla. Atlantic-FG     2:35.89    2:38.29  
                  36.12     1:16.47 (40.35)     1:57.55 (41.08)     2:38.29 (40.74)
 12 Gargum, Nadia E           21 Fla. Atlantic-FG     2:40.70    2:39.33  
                  35.03     1:15.38 (40.35)     1:57.14 (41.76)     2:39.33 (42.19)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krall, Tanner F           18 Denver Pioneers-CO   2:02.19    2:05.59  
                  28.75     1:00.28 (31.53)     1:32.63 (32.35)     2:05.59 (32.96)
  2 Barrett, Robert S         19 Denver Pioneers-CO   2:03.41    2:06.31  
                  29.75     1:02.36 (32.61)     1:34.49 (32.13)     2:06.31 (31.82)
  3 Miller, Haywood H         22 BearCats                  NT    2:07.60  
                  29.66     1:01.82 (32.16)     1:34.75 (32.93)     2:07.60 (32.85)
  4 Maguire, Mark H           20 Denver Pioneers-CO   2:07.40    2:08.21  
                  29.02     1:01.64 (32.62)     1:34.89 (33.25)     2:08.21 (33.32)
  5 Pek, Csaba                22 Fla. Atlantic-FG     2:00.96    2:08.25  
                  29.09     1:02.09 (33.00)     1:35.06 (32.97)     2:08.25 (33.19)
  6 Palma, Jorge A            21 Denver Pioneers-CO        NT   x2:09.02  
                  30.18     1:02.51 (32.33)     1:36.25 (33.74)     2:09.02 (32.77)
  7 Forbes, Alan D            20 Fla. Atlantic-FG     2:05.42    2:12.23  
                  29.80     1:02.71 (32.91)     1:36.66 (33.95)     2:12.23 (35.57)
  8 Craig, Mike R             19 BearCats                  NT    2:15.16  
                  30.10     1:04.20 (34.10)     1:39.61 (35.41)     2:15.16 (35.55)
  9 Hargrove, Matt S          22 BearCats                  NT    2:19.15  
                  32.13     1:07.39 (35.26)     1:42.87 (35.48)     2:19.15 (36.28)
 10 Goodreau, Caleb S         19 BearCats                  NT   x2:21.26  
                  31.83     1:08.02 (36.19)     1:44.85 (36.83)     2:21.26 (36.41)
 11 Coleman, Austin R         18 Fla. Atlantic-FG     2:17.76    2:22.04  
                  30.97     1:06.96 (35.99)     1:44.52 (37.56)     2:22.04 (37.52)
 12 Spruill, Nathan K         20 BearCats                  NT   x2:25.76  
                  33.13     1:10.02 (36.89)     1:48.01 (37.99)     2:25.76 (37.75)
 -- Lee, Andy W               20 Denver Pioneers-CO   2:06.75   X2:08.32  
                  30.03     1:03.00 (32.97)     1:35.67 (32.67)     2:08.32 (32.65)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kovacs, Anett             20 Fla. Atlantic-FG     4:52.65    5:00.04  
                  28.02       58.30 (30.28)     1:28.95 (30.65)     1:59.44 (30.49)
        2:30.00 (30.56)     3:00.84 (30.84)     3:31.39 (30.55)     4:01.85 (30.46)
        4:31.62 (29.77)     5:00.04 (28.42)                                        
  2 Leung, Jackie P           21 Denver Pioneers-CO   4:55.74    5:01.72  
                  28.22       58.66 (30.44)     1:29.32 (30.66)     2:00.13 (30.81)
        2:30.87 (30.74)     3:01.48 (30.61)     3:31.97 (30.49)     4:02.42 (30.45)
        4:32.64 (30.22)     5:01.72 (29.08)                                        
  3 Vanbuskirk, Kacie L       18 Denver Pioneers-CO   5:01.48    5:09.98  
                  29.46     1:00.41 (30.95)     1:31.57 (31.16)     2:02.41 (30.84)
        2:33.50 (31.09)     3:04.82 (31.32)     3:36.42 (31.60)     4:07.82 (31.40)
        4:39.29 (31.47)     5:09.98 (30.69)                                        
  4 Best, Jaclyn P            20 Denver Pioneers-CO   5:04.61    5:10.18  
                  29.16     1:00.38 (31.22)     1:31.79 (31.41)     2:03.31 (31.52)
        2:34.85 (31.54)     3:06.16 (31.31)     3:37.49 (31.33)     4:08.72 (31.23)
        4:39.84 (31.12)     5:10.18 (30.34)                                        
  5 Ginder, Lisa C            21 Denver Pioneers-CO   5:07.60   x5:15.56  
                  28.57       59.82 (31.25)     1:31.66 (31.84)     2:03.56 (31.90)
        2:35.44 (31.88)     3:07.35 (31.91)     3:39.37 (32.02)     4:11.62 (32.25)
        4:43.94 (32.32)     5:15.56 (31.62)                                        
  6 Nemann, Katie M           19 BearCats                  NT    5:18.20  
                  29.10     1:00.79 (31.69)     1:32.30 (31.51)     2:03.91 (31.61)
        2:35.91 (32.00)     3:08.05 (32.14)     3:40.51 (32.46)     4:13.06 (32.55)
        4:45.91 (32.85)     5:18.20 (32.29)                                        
  7 Pruitt, Jessica M         20 Fla. Atlantic-FG     5:20.25    5:21.37  
                  30.27     1:01.99 (31.72)     1:34.28 (32.29)     2:06.47 (32.19)
        2:38.72 (32.25)     3:11.07 (32.35)     3:43.69 (32.62)     4:16.62 (32.93)
        4:49.33 (32.71)     5:21.37 (32.04)                                        
  8 Ladner, Sara N            21 Denver Pioneers-CO   5:12.99   x5:22.66  
                  30.27     1:02.43 (32.16)     1:34.91 (32.48)     2:07.37 (32.46)
        2:39.86 (32.49)     3:12.50 (32.64)     3:45.36 (32.86)     4:17.96 (32.60)
        4:50.69 (32.73)     5:22.66 (31.97)                                        
  9 Rissover, Kirsten P       19 BearCats                  NT    5:23.22  
                  29.61     1:01.86 (32.25)     1:34.80 (32.94)     2:07.32 (32.52)
        2:40.22 (32.90)     3:13.21 (32.99)     3:46.18 (32.97)     4:18.63 (32.45)
        4:51.33 (32.70)     5:23.22 (31.89)                                        
 10 Gonzalez, Allie M         20 Fla. Atlantic-FG          NT    5:25.41  
                  29.81     1:02.60 (32.79)     1:35.56 (32.96)     2:08.89 (33.33)
        2:42.09 (33.20)     3:14.94 (32.85)     3:47.94 (33.00)     4:20.82 (32.88)
        4:53.31 (32.49)     5:25.41 (32.10)                                        
 11 Yanzsa, Ashley M          20 BearCats                  NT    5:25.68  
                  30.07     1:02.58 (32.51)     1:35.50 (32.92)     2:08.43 (32.93)
        2:41.60 (33.17)     3:14.84 (33.24)     3:47.91 (33.07)     4:20.80 (32.89)
        4:53.56 (32.76)     5:25.68 (32.12)                                        
 12 Miller, Melissa M         22 Fla. Atlantic-FG     5:16.54   x5:27.31  
                  29.81     1:02.23 (32.42)     1:35.48 (33.25)     2:08.61 (33.13)
        2:41.85 (33.24)     3:14.89 (33.04)     3:48.17 (33.28)     4:21.57 (33.40)
        4:54.72 (33.15)     5:27.31 (32.59)                                        
 13 Garland, Jenn N           20 Fla. Atlantic-FG     5:33.77   x5:43.46  
                  30.64     1:04.54 (33.90)     1:39.37 (34.83)     2:14.17 (34.80)
        2:48.95 (34.78)     3:24.16 (35.21)     3:59.20 (35.04)     4:34.41 (35.21)
        5:09.32 (34.91)     5:43.46 (34.14)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Zee, Jay J            22 Fla. Atlantic-FG     4:33.15    4:43.14  
                  26.20       54.82 (28.62)     1:23.67 (28.85)     1:52.48 (28.81)
        2:21.31 (28.83)     2:50.00 (28.69)     3:18.83 (28.83)     3:48.16 (29.33)
        4:15.99 (27.83)     4:43.14 (27.15)                                        
  2 Lapinski, Ty R            19 Fla. Atlantic-FG     4:48.16    4:51.53  
                  26.71       55.77 (29.06)     1:25.11 (29.34)     1:54.71 (29.60)
        2:24.41 (29.70)     2:54.24 (29.83)     3:24.00 (29.76)     3:53.73 (29.73)
        4:23.07 (29.34)     4:51.53 (28.46)                                        
  3 Scherpenberg, Joe M       20 BearCats                  NT    4:57.40  
                  27.34       57.60 (30.26)     1:27.78 (30.18)     1:58.13 (30.35)
        2:28.38 (30.25)     2:57.91 (29.53)     3:27.70 (29.79)     3:57.52 (29.82)
        4:27.74 (30.22)     4:57.40 (29.66)                                        
  4 Hale, Chris T             20 BearCats                  NT    4:59.80  
                  27.70       58.16 (30.46)     1:28.52 (30.36)     1:59.09 (30.57)
        2:29.84 (30.75)     3:00.06 (30.22)     3:30.58 (30.52)     4:01.21 (30.63)
        4:31.50 (30.29)     4:59.80 (28.30)                                        
  5 Erton, Erik T             19 Fla. Atlantic-FG     5:03.35    5:03.24  
                  26.49       56.31 (29.82)     1:27.26 (30.95)     1:58.69 (31.43)
        2:29.19 (30.50)     3:00.18 (30.99)     3:31.93 (31.75)     4:03.02 (31.09)
        4:33.72 (30.70)     5:03.24 (29.52)                                        
  6 Steele, Joey M            18 Fla. Atlantic-FG     4:55.02   x5:07.76  
                  27.37       58.42 (31.05)     1:29.85 (31.43)     2:01.51 (31.66)
        2:32.49 (30.98)     3:03.96 (31.47)     3:35.52 (31.56)     4:06.43 (30.91)
        4:37.74 (31.31)     5:07.76 (30.02)                                        
  7 Gettino, Mark J           19 Fla. Atlantic-FG     5:06.04   x5:15.26  
                  27.69       57.71 (30.02)     1:29.04 (31.33)     2:01.31 (32.27)
        2:33.39 (32.08)     3:05.69 (32.30)     3:38.05 (32.36)     4:10.66 (32.61)
        4:43.38 (32.72)     5:15.26 (31.88)                                        
  8 Ridings, Justin B         18 BearCats                  NT    5:23.10  
                  28.15       59.64 (31.49)     1:32.60 (32.96)     2:05.14 (32.54)
        2:37.92 (32.78)     3:11.41 (33.49)     3:44.44 (33.03)     4:17.84 (33.40)
        4:50.92 (33.08)     5:23.10 (32.18)                                        
 -- Myers, Clay Z             21 Denver Pioneers-CO   4:27.61   X4:41.29  
                  26.34       54.85 (28.51)     1:23.73 (28.88)     1:52.39 (28.66)
        2:20.78 (28.39)     2:49.38 (28.60)     3:17.90 (28.52)     3:46.15 (28.25)
        4:14.60 (28.45)     4:41.29 (26.69)                                        
 -- Pettyes, Adam D           18 Denver Pioneers-CO        NT   X4:50.09  
                  26.54       56.22 (29.68)     1:26.05 (29.83)     1:56.05 (30.00)
        2:25.87 (29.82)     2:55.07 (29.20)     3:24.26 (29.19)     3:53.20 (28.94)
        4:22.18 (28.98)     4:50.09 (27.91)                                        
 -- Absher, Matt M            18 Denver Pioneers-CO   4:42.35   X4:50.12  
                  26.04       54.50 (28.46)     1:23.78 (29.28)     1:52.80 (29.02)
        2:22.12 (29.32)     2:51.68 (29.56)     3:21.42 (29.74)     3:51.08 (29.66)
        4:21.03 (29.95)     4:50.12 (29.09)                                        
 -- Maguire, Mark H           20 Denver Pioneers-CO        NT   X4:55.59  
                  26.89       56.92 (30.03)     1:27.72 (30.80)     1:58.43 (30.71)
        2:29.11 (30.68)     2:58.68 (29.57)     3:28.42 (29.74)     3:58.38 (29.96)
        4:28.19 (29.81)     4:55.59 (27.40)                                        
 -- Francis, Ian P            21 Denver Pioneers-CO        NT   X5:00.80  
                  27.91       58.04 (30.13)     1:28.81 (30.77)     1:59.63 (30.82)
        2:30.44 (30.81)     3:01.26 (30.82)     3:31.55 (30.29)     4:01.79 (30.24)
        4:31.71 (29.92)     5:00.80 (29.09)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corea, Samantha N         17 Denver Pioneers-CO     53.97      56.83  
                  26.72       56.83 (30.11)                                        
  2 Naze, Katie N             18 Denver Pioneers-CO        NT      58.69  
                  27.81       58.69 (30.88)                                        
  3 Milberg, Kirsten M        20 Denver Pioneers-CO        NT      59.21  
                  28.14       59.21 (31.07)                                        
  4 Hersey, Erin M            21 Fla. Atlantic-FG       58.86      59.22  
                  28.27       59.22 (30.95)                                        
  5 Groene, Brittany N        21 BearCats                  NT      59.34  
                  27.94       59.34 (31.40)                                        
  6 Nilsson, Frida A          19 Fla. Atlantic-FG       57.50      59.41  
                  27.81       59.41 (31.60)                                        
  7 Totura, Tia K             20 Denver Pioneers-CO     56.03     x59.63  
                  28.46       59.63 (31.17)                                        
  8 Ivanova, Anastasia V      20 Fla. Atlantic-FG       59.82    1:00.45  
                  28.42     1:00.45 (32.03)                                        
  9 Spasova, Daliya S         19 BearCats                  NT    1:01.93  
                  29.12     1:01.93 (32.81)                                        
 10 Barker, Stephanie A       22 Fla. Atlantic-FG       58.45   x1:02.98  
                  30.18     1:02.98 (32.80)                                        
 11 Loushin, Stacy R          18 BearCats                  NT    1:03.43  
                  30.13     1:03.43 (33.30)                                        
 12 Desalle, Renee N          22 BearCats                  NT   x1:04.08  
                  29.78     1:04.08 (34.30)                                        
 13 Campillo, Natalie         18 Fla. Atlantic-FG     1:04.37   x1:04.63  
                  29.76     1:04.63 (34.87)                                        
 14 Thomas, Andrea M          19 Fla. Atlantic-FG     1:09.65   x1:11.43  
                  32.72     1:11.43 (38.71)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Eric S          21 Fla. Atlantic-FG       49.94      51.12  
                  23.85       51.12 (27.27)                                        
  2 Nevarez, Roberto          20 BearCats                  NT      51.93  
                  24.52       51.93 (27.41)                                        
  3 Walsh, Rob J              19 BearCats                  NT      54.77  
                  25.37       54.77 (29.40)                                        
  4 Monk, Adam R              20 BearCats                  NT      55.17  
                  25.84       55.17 (29.33)                                        
  5 Kaplan, Michael I         18 BearCats                  NT     x55.36  
                  25.98       55.36 (29.38)                                        
  6 Smith, Kyle P             18 BearCats                  NT     x55.85  
                  26.11       55.85 (29.74)                                        
  7 Persson, Torbjorn A       19 Fla. Atlantic-FG       53.69      55.87  
                  25.67       55.87 (30.20)                                        
  8 Kranbuhl, Ian S           19 BearCats                  NT     x57.46  
                  26.85       57.46 (30.61)                                        
 -- Barrett, Robert S         19 Denver Pioneers-CO        NT     X50.78  
                  24.01       50.78 (26.77)                                        
 -- Anderson, Eric V          19 Denver Pioneers-CO     49.53     X50.85  
                  23.94       50.85 (26.91)                                        
 -- Worsley, Cole S           20 Denver Pioneers-CO     52.37     X54.55  
                  25.30       54.55 (29.25)                                        
 -- Tappy, Clark A            21 Denver Pioneers-CO     53.51     X54.74  
                  25.52       54.74 (29.22)                                        
 -- Quackenbush, Parker L     18 Denver Pioneers-CO     52.01     X54.76  
                  25.44       54.76 (29.32)                                        
 
Event 27  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yovich, Liz                  Denver Pioneers-CO        NP     248.78  
  2 Hansen, Courtney          18 Fla. Atlantic-FG      247.12     247.20  
  3 Gau, Dana                    Denver Pioneers-CO        NP     226.58  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edfort, Ross M            18 Denver Pioneers-CO    318.45     308.93  
  2 Delong, Nick              18 Fla. Atlantic-FG      258.15     284.85  
  3 Latimer, Simon C          18 Denver Pioneers-CO    233.03     252.23  
  4 King, Ryan L              22 Fla. Atlantic-FG      263.70     248.63  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bucz, Eszter              20 Fla. Atlantic-FG     2:00.03    2:06.74  
                  27.08       59.80 (32.72)     1:36.31 (36.51)     2:06.74 (30.43)
  2 Jacumski, Victoria L      19 BearCats                  NT    2:10.51  
                  29.04     1:03.08 (34.04)     1:40.29 (37.21)     2:10.51 (30.22)
  3 Lefanowicz, Iwona         19 Fla. Atlantic-FG     2:06.29    2:12.90  
                  28.80     1:01.93 (33.13)     1:42.44 (40.51)     2:12.90 (30.46)
  4 Wede, Josefin             24 BearCats                  NT    2:13.13  
                  29.16     1:04.35 (35.19)     1:42.56 (38.21)     2:13.13 (30.57)
  5 Groene, Brittany N        21 BearCats                  NT    2:14.29  
                  28.92     1:03.50 (34.58)     1:41.56 (38.06)     2:14.29 (32.73)
  6 Wheeler, Sammie H         19 BearCats                  NT   x2:14.52  
                  29.20     1:04.70 (35.50)     1:42.97 (38.27)     2:14.52 (31.55)
  7 Hersey, Erin M            21 Fla. Atlantic-FG     2:15.71    2:15.56  
                  29.19     1:06.03 (36.84)     1:44.62 (38.59)     2:15.56 (30.94)
  8 Onstott, Chelsea L        20 Fla. Atlantic-FG     2:11.79   x2:16.37  
                  29.44     1:05.02 (35.58)     1:44.62 (39.60)     2:16.37 (31.75)
  9 Gonzalez, Allie M         20 Fla. Atlantic-FG     2:15.99   x2:21.25  
                  30.52     1:06.94 (36.42)     1:50.05 (43.11)     2:21.25 (31.20)
 10 Desalle, Renee N          22 BearCats                  NT   x2:21.34  
                  30.34     1:09.06 (38.72)     1:48.61 (39.55)     2:21.34 (32.73)
 11 Schmidt, Maddy E          19 BearCats                  NT   x2:24.82  
                  32.16     1:13.41 (41.25)     1:51.90 (38.49)     2:24.82 (32.92)
 12 Uhl, Miranda M            19 Fla. Atlantic-FG     3:13.13   x3:10.52  
                  44.29     1:34.50 (50.21)     2:28.06 (53.56)     3:10.52 (42.46)
 -- Leung, Jackie P           21 Denver Pioneers-CO   2:09.27   X2:08.22  
                  27.96     1:00.35 (32.39)     1:38.82 (38.47)     2:08.22 (29.40)
 -- Foley, Megan A            20 Denver Pioneers-CO   2:04.97   X2:08.72  
                  29.24     1:02.05 (32.81)     1:39.98 (37.93)     2:08.72 (28.74)
 -- Naze, Katie N             18 Denver Pioneers-CO   2:04.87   X2:09.88  
                  28.53     1:01.42 (32.89)     1:39.35 (37.93)     2:09.88 (30.53)
 -- Labozan, Anna S           18 Denver Pioneers-CO   2:04.15   X2:09.97  
                  28.46     1:00.72 (32.26)     1:39.74 (39.02)     2:09.97 (30.23)
 -- Suppan, Alex I            20 Denver Pioneers-CO   2:03.66   X2:14.19  
                  29.10     1:02.83 (33.73)     1:42.58 (39.75)     2:14.19 (31.61)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pek, Csaba                22 Fla. Atlantic-FG     1:50.57    1:56.90  
                  25.27       55.14 (29.87)     1:30.00 (34.86)     1:56.90 (26.90)
  2 Miller, Haywood H         22 BearCats                  NT    1:59.79  
                  25.58       58.34 (32.76)     1:31.80 (33.46)     1:59.79 (27.99)
  3 Hargrove, Matt S          22 BearCats                  NT    2:04.08  
                  26.56       58.93 (32.37)     1:35.28 (36.35)     2:04.08 (28.80)
  4 Gatlin, Will D            18 Fla. Atlantic-FG     2:04.25    2:06.05  
                  27.56       59.26 (31.70)     1:36.94 (37.68)     2:06.05 (29.11)
  5 Lapinski, Ty R            19 Fla. Atlantic-FG     2:05.20    2:06.51  
                  26.80       58.97 (32.17)     1:38.73 (39.76)     2:06.51 (27.78)
  6 O'Brien, Tim J            18 BearCats                  NT    2:07.62  
                  28.27     1:00.58 (32.31)     1:38.23 (37.65)     2:07.62 (29.39)
  7 Spruill, Nathan K         20 BearCats                  NT   x2:09.11  
                  27.75     1:01.70 (33.95)     1:39.34 (37.64)     2:09.11 (29.77)
  8 Erton, Erik T             19 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:12.10  
                  28.74     1:04.34 (35.60)     1:42.87 (38.53)     2:12.10 (29.23)
  9 Gettino, Mark J           19 Fla. Atlantic-FG     2:09.76   x2:12.24  
                  28.69     1:04.91 (36.22)     1:42.70 (37.79)     2:12.24 (29.54)
 10 Coleman, Austin R         18 Fla. Atlantic-FG     2:17.38   x2:18.07  
                  31.69     1:08.02 (36.33)     1:45.49 (37.47)     2:18.07 (32.58)
 -- Myers, Clay Z             21 Denver Pioneers-CO   1:52.52   X1:54.95  
                  25.60       54.81 (29.21)     1:27.71 (32.90)     1:54.95 (27.24)
 -- Barrett, Robert S         19 Denver Pioneers-CO   1:51.01   X1:55.30  
                  25.01       56.08 (31.07)     1:28.27 (32.19)     1:55.30 (27.03)
 -- Zgliczynski, Jeremiah J   17 Denver Pioneers-CO        NT   X1:56.82  
                  25.79       55.95 (30.16)     1:28.89 (32.94)     1:56.82 (27.93)
 -- Mackenzie, Doug R         19 Denver Pioneers-CO   1:53.79   X1:57.33  
                  25.97       55.89 (29.92)     1:30.65 (34.76)     1:57.33 (26.68)
 -- Krall, Tanner F           18 Denver Pioneers-CO   1:57.38   X2:02.55  
                  26.19       58.57 (32.38)     1:32.71 (34.14)     2:02.55 (29.84)
 -- Lindgren, Robin C         22 Denver Pioneers-CO   1:59.04   X2:02.84  
                  27.20       59.87 (32.67)     1:33.96 (34.09)     2:02.84 (28.88)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University of CinCinnati  'A'                          NT    1:36.81  
                  24.64       48.54 (23.90)     1:12.48 (23.94)     1:36.81 (24.33)
  2 Florida Atlantic University-FG  'A'               1:39.33    1:40.19  
     1) Nilsson, Frida A 19             2) LeGro, Kristen N 21            
     3) Starke, Liz L 21                4) Nyback, Jonna C 23             
                  25.49       50.90 (25.41)     1:15.61 (24.71)     1:40.19 (24.58)
  3 University of CinCinnati  'B'                          NT    1:43.85  
                  25.95       50.80 (24.85)     1:17.78 (26.98)     1:43.85 (26.07)
  4 Florida Atlantic University-FG  'B'               1:43.66    1:45.49  
     1) Campillo, Natalie 18            2) Nowak, Michala N 21            
     3) Grodesky, Morgan E 19           4) Pruitt, Jessica M 20           
                  26.52       52.58 (26.06)     1:19.32 (26.74)     1:45.49 (26.17)
  5 University of CinCinnati  'C'                          NT   x1:45.68  
                  26.44       52.63 (26.19)     1:19.27 (26.64)     1:45.68 (26.41)
  6 University of CinCinnati  'D'                          NT   x1:46.50  
                  27.25       53.06 (25.81)     1:20.46 (27.40)     1:46.50 (26.04)
  7 Florida Atlantic University-FG  'D'               1:54.81   x1:48.48  
     1) Ivanova, Anastasia V 20         2) Garland, Jenn N 20             
     3) Smith, Kellye A 19              4) Jarquin, Tisha 21              
                  26.65       54.65 (28.00)     1:21.85 (27.20)     1:48.48 (26.63)
  8 Florida Atlantic University-FG  'C'               1:49.35   x1:49.02  
     1) Aiello, Jennifer M 18           2) Gargum, Nadia E 21             
     3) Thomas, Andrea M 19             4) Miller, Melissa M 22           
                  27.18       54.06 (26.88)     1:22.49 (28.43)     1:49.02 (26.53)
 -- University of Denver Pioneers-CO  'A'             1:33.08   X1:37.82  
     1) Corea, Samantha N 17            2) Beins, Bailey M 21             
     3) Duraj, Michelle K 18            4) Burns, Rachel A 20             
                  24.99       49.53 (24.54)     1:14.34 (24.81)     1:37.82 (23.48)
 -- University of Denver Pioneers-CO  'B'                  NT   X1:41.33  
     1) Schmid, Kristin M 20            2) Cohen, Gretchen P 18           
     3) McNally, Bridgette B 19         4) Clarke, Kyra M 18              
                  25.33       50.73 (25.40)     1:15.64 (24.91)     1:41.33 (25.69)
 -- University of Denver Pioneers-CO  'C'                  NT   X1:43.62  
     1) McGinnis, Racheal T 20          2) Totura, Tia K 20               
     3) Vanbuskirk, Kacie L 18          4) Ginder, Lisa C 21              
                  25.50       51.52 (26.02)     1:17.48 (25.96)     1:43.62 (26.14)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florida Atlantic University-FG  'A'               1:26.15    1:25.06  
     1) Williams, Eric S 21             2) Walsh, John W 19               
     3) Forbes, Alan D 20               4) Fermin, Anthony V 21           
                  21.00       41.99 (20.99)     1:03.98 (21.99)     1:25.06 (21.08)
  2 University of CinCinnati  'A'                          NT    1:28.75  
                  22.10       44.30 (22.20)     1:06.65 (22.35)     1:28.75 (22.10)
  3 Florida Atlantic University-FG  'B'               1:29.48    1:29.07  
     1) Gunn, Ross R 20                 2) Van Zee, Jay J 22              
     3) Steele, Joey M 18               4) Persson, Torbjorn A 19         
                  22.57       44.48 (21.91)     1:07.09 (22.61)     1:29.07 (21.98)
  4 University of CinCinnati  'B'                          NT    1:31.83  
                  23.21       45.69 (22.48)     1:08.95 (23.26)     1:31.83 (22.88)
  5 University of CinCinnati  'C'                          NT   x1:33.93  
                  24.29       47.25 (22.96)     1:09.85 (22.60)     1:33.93 (24.08)
  6 University of CinCinnati  'D'                          NT   x1:38.53  
                  25.11       48.70 (23.59)     1:13.06 (24.36)     1:38.53 (25.47)
 -- University of Denver Pioneers-CO  'A'             1:22.49   X1:26.50  
     1) Giddens, Jay P 21               2) Worsley, Cole S 20             
     3) Anderson, Eric V 19             4) Ettelson, Daniel R 17          
                  22.11       43.74 (21.63)     1:04.80 (21.06)     1:26.50 (21.70)
 -- University of Denver Pioneers-CO  'B'                  NT   X1:26.60  
     1) Cox, Jeff B 20                  2) Iwanicki, Nick G 20            
     3) Mackenzie, Doug R 19            4) Myers, Clay Z 21               
                  22.30       43.84 (21.54)     1:05.35 (21.51)     1:26.60 (21.25)
 -- University of Denver Pioneers-CO  'C'                  NT   X1:28.64  
     1) Quackenbush, Parker L 18        2) Tappy, Clark A 21              
     3) Van Dehy, William M 18          4) Pettyes, Adam D 18             
                  22.87       45.10 (22.23)     1:06.76 (21.66)     1:28.64 (21.88)
 -- University of Denver Pioneers-CO  'D'                  NT   X1:29.92  
     1) Maguire, Mark H 20              2) Palma, Jorge A 21              
     3) Holly, Ryan M 18                4) Bonus, Drew L 20               
                  22.46       44.04 (21.58)     1:06.85 (22.81)     1:29.92 (23.07)
 -- University of Denver Pioneers-CO  'E'                  NT   X1:32.94  
     1) Absher, Matt M 18               2) Zgliczynski, Jeremiah J 17     
     3) Pennington, Tyler R 21          4) Lindgren, Robin C 22           
                  24.08       47.21 (23.13)     1:10.12 (22.91)     1:32.94 (22.82)